Co uwzględniać przy kredycie samochodowym?

Kredyt samochodowy – podobnie zresztą jak każde inne zobowiązanie kredytowe – ma do siebie między innymi to, że wiąże nas z bankiem umową na kilka lat.

Dlatego też przy wyborze oferty powinniśmy koniecznie o kilku ważnych sprawach pamiętać. Nie chodzi przecież o to, aby jak najszybciej zdobyć pieniądze – ale o to, by zdobyć je w taki sposób, by za to nie przepłacić.

Dlatego też z podjęciem ostatecznej decyzji nie wolno się śpieszyć. Podstawowa sprawa to rzecz jasna koszt kredytu – to nas interesuje zawsze w pierwszej kolejności. Nie zapominajmy jednak, że kwestia ta nie ogranicza się tylko do oprocentowania – to także i inne opłaty. Trzeba się też upewnić co do paru spraw – czy bank wymaga wkładu własnego (a jeśli tak, to na jakim poziomie), czy będziemy mogli kredyt przewalutować lub spłacić wcześniej bez ponoszenia z tego tytułu finansowych konsekwencji, czy w trakcie obowiązywania umowy możemy zmienić samochód i tym podobne. O to wszystko należy zatroszczyć się jeszcze przed podpisaniem umowy.

Szczególnie istotne staje się dobranie kredytu w przypadku działalności gospodarczej. Więcej szczegółów o tym zamieścimy w kolejnym artykule.

Post Your Comment Here