Pożyczka Lendon – opinia o nowej ofercie.

Lendon w zasadzie nie jest firmą, a jedynie nazwą handlową. Pożyczkodawcą i właścicielem marki Lendon jest spółka CreamFinance. Firma posiada również inną markę – mowa tu o Extraportfel. Prawdopodobnie w celu promowania tej drugiej bliźniaczej marki spółka zdecydowała się na wprowadzenie tam atrakcyjnej oferty pierwszej promocyjnej pożyczki udzielanej za darmo. W ramach platformy Extraportfel  firma zaoferowała swoim klientom pożyczkę do 2000 zł na okres do 45 dni za darmo. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie spłacona w terminie.

Lendon
Lendon

Była to całkiem atrakcyjna oferta, bo przebiła kwotowo większość firm na rynku, a do tego oferowała dłuższy niż standardowy okres spłaty. Gdyż większość firm oferujących pierwszą darmową pożyczkę daje maksymalny okres spłaty na poziomie 30 dni. Oczywiście znajdą się firmy, które dają dłuższy okres spłaty pierwszej pożyczki, ale z kolei kwota jest niższa.

Oferta Extraportfel musiał przynieść efekty, bowiem niedawno również w Lednon kwota pierwszej pożyczki została podniesiona do 2000 zł. Przy czym maksymalny okres spłaty w Lendon pozostał na poziomie 30 dni. Po podniesieniu przez Lendon kwoty pierwszej darmowej pożyczki, w odpowiedzi Vivus podniósł kwotę swojej pierwszej darmowej pożyczki, aż do 2500 zł. Co świadczy o tym jak silna konkurencja panuje na tym rynku.

Niestety w przypadku Lendon ta maksymalna kwota spełnia bardziej funkcję marketingową. Jeżeli nawet wnioski o maksymalną kwotę są akceptowane, to raczej trudno ją dostać i na tym polu Vivus wypada lepiej. Ogólnie w kwestii akceptacji wniosków Vivus w naszej opinii jest najlepszą firmą pożyczkową.

Fakt, że stosują ostry marketing i kuszące oferty, które wyróżniają firmą na rynku, ale mało prawdopodobne jest z nich skorzystanie, nie świadczy jednak o tym, że Lendon jest złą firmą. W przypadku mniejszych kwot firma dość chętnie udziela pożyczek, oczywiście po sprawdzeniu baz informacji kredytowych i zadłużenia. Raczej ciężko będzie dostać tu kredyt, mając za sobą problemy ze spłatami w innych firmach, czy bankach.

Analizując opinie publikowane przez internautów na forach, blogach i w komentarzach portali (uwzględniając procesy marketingu szeptanego oraz ludzi, którzy pożyczają pieniądze i nie oddają w terminie) doszliśmy do wniosków, że ogólnie jednak klienci mają względnie dobrą opinię o Lendon.
Źródła:
(1) http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/lendon-pl-opinie-o-pozyczce.html
(2) lendon.pl

Post Your Comment Here