Trudności ze spłaceniem kredytu samochodowego

Biorąc kredyt samochodowy, nosimy się zwykle z zamiarem jak najszybszego pozbycia się długu. Im krócej kredyt spłacamy (nie tylko zresztą samochodowy, ale i każdy inny), tym mniej nas on kosztuje. Zanim podpiszemy z bankiem umowę, koniecznie się upewnijmy, że kiedy zechcemy spłacić autokredyt wcześniej (w całości bądź częściowo), nie napotkamy żadnych trudności ze strony wierzyciela. Niektóre banki naliczają z tego tytułu dodatkowe opłaty – nie są one niskie.

W każdym bądź razie nastawiamy się generalnie na to, że terminowe regulowanie rat nie będzie stanowić dla nas problemu. Z podobnego zresztą założenia wychodzi bank – uznał przecież naszą zdolność kredytową za wystarczającą. Niestety, jak doskonale wiemy z własnego doświadczenia życie lubi nam sprawiać rozmaite niespodzianki – nie zawsze należą one do kategorii tych przyjemnych. Możemy dla przykładu stracić pracę, co automatycznie pozbawi nas źródła dochodów. Innych kryzysowych sytuacji można wymienić znacznie więcej. Co wtedy? Wiemy przecież, że żaden bank nam długu nie umorzy. W takich okolicznościach łatwo o popełnienie błędów, które jeszcze bardziej nas pogrążają. Czego zatem nie powinniśmy robić?

Udawać, że się nic nie dzieje i z założonymi rękoma oczekiwać rozwoju wydarzeń. Bank w końcu zorientuje się, że coś jest nie tak i zacznie nas ponaglać. Skończy się to nasłaniem na nas komornika. Takie przypadki nie są odosobnione. Ludzie boją się podejmować z bankami tak trudnych negocjacji i rozmów, wychodząc z założenia, że na pewno nic nie wskórają. Jeżeli stosowne kroki zostaną podjęte w porę, da się wypracować kompromis.

Post Your Comment Here